Preview Mode Links will not work in preview mode

Proti Proudu


Aug 27, 2020

Do dalšího dílu jsem si pozval Petra Bartoše. Petr byl aktivní v rámci skupiny COVID19CZ a snažil se s mnohými dalšími minimalizovat dopad koronaviru na českou společnost.V podcastu si povídáme o řadě témat od altruismu až po podnikání. S Petrem jsem chtěl původně mluvit o chytré karanténě a o tom, jaká úskalí byla nebo jsou kolem COVIDu. Rozhovor o chytré karanténě nás ale dovedl k tématu zásadní role komunikace ze strany státu a organizací směrem ke společnosti – což nebylo téma aktuální jen v březnu, ale je aktuální i dnes – třeba kolem roušek.

S Petrem řešíme současnou podobu zdravotnictví, ale hlavně jeho budoucnost. Dozvíte se taky, proč jsou léky v Česku levné a jestli je to vždy výhoda. Probereme farmaceutický průmysl a proč má tak špatné PR nebo proč pro každého pacienta funguje stejná léčba trochu jinak.

S Petrem si povídám i o jeho podnikatelské cestě – jak se ze studenta medicíny stal CTO Slevomatu, jak vypadala jeho spolupráce s Tomášem Čuprem na dalších projektech jako Dáme jídlo nebo Rohlík. Povídáme si i o jeho aktuální činnosti v rámci Cogvio a probereme důležitost znalosti více než jedné specializace a jak je unikátně spojit – jako třeba zdravotnictví a eCommerce.

V rozhovoru uslyšíte:

  • co je chytrá karanténa 
  • proč jsou v Česku levné léky
  • proč jsou pro zdravotnictví důležitá otevřená data 
  • jak COVID ovlivnil české zdravotnictví 
  • jakou roli hrají pacienti v distanční medicíně
  • co je eHealth

Sledujte Proti Proudu na Instagramu nebo Facebooku.