Preview Mode Links will not work in preview mode

Proti Proudu


Jul 31, 2020

Do dalšího dílu podcastu přijal pozvání Marv Shamma. Marv ze všech lidí, co znám, nejvíce investoval do vzdělání – a to nejen peníze, ale i čas. Nejen proto jsem se Marva ptal, jak poznat kvalitní vzdělání v dnešním záplavě možností, které představují různé školy, kurzy a materiály. Povídáme si taky o tom, proč má smysl být “věčný student”. Zkrátka, vzdělávání probereme na mnoha úrovních – od toho, na co si dává Marv pozoru u svých dětí ve vztahu ke škole až po to, jak pracuje se vzděláváním ve firmách. 
    
Celý rozhovor ale začíná u jiného tématu. Marv se narodil v Iráku, kde žil skoro celou první dekádu svého života. V době jeho dospívání zuřila válka mezi Irákem a Íránem a mě tak zajímalo, jak ho tato zkušenost formovala. Na konci rozhovoru se i zpětně k tomuto tématu dostaneme, když oba reflektujeme, jak dobře se v Česku vlastně máme. 
 
Další důležité téma, které v rozhovoru zaznělo, je sebeuvědomění. Z mojí perspektivy je správný náhled na sama sebe naprosto zásadní. Jsou totiž věci, ke kterým jsme sami naprosto slepí a nemůžeme se posouvat dopředu bez ochoty učit se od druhých. Proto si povídáme i o tom, jak si umět říct o zpětnou vazbu a obecně o důležitosti dávání a přijímání feedbacku. Marv je hodně „people person”, a tak se rozhovor obecně hodně točil kolem lidí – od toho, jak postavit dobrý tým až po to, jak si zvyšovat emoční inteligenci.
 
V rozhovoru uslyšíte: 
  • proč mít velké vize
  • jak zvýšit svou emoční inteligenci
  • proč být „T-shaped” person
  • co je talent a jak ho rozvíjet
  • jak maximalizovat výsledky vlastního vzdělání
  • jaké má benefity meditovat od dětství