Preview Mode Links will not work in preview mode

Proti Proudu


Jul 15, 2020

Do další epizody přijal pozvání Ondřej Krátký, CEO Liftaga.
Ondru jsem poprvé potkal na akci, kde na poslední chvíli zaskakoval s improvizovanou prezentací, kterou si rychle nakreslil. Při přípravě rozhovoru jsem se dočetl, že rád používá nevšední metody k lepšímu předání své message – třeba kreslení a grafické vizualizace. Obecně Ondra rád dělá věci jinak, a tak jsme náš rozhovor začali přesně u tohoto tématu. „Vyplácí se dělat věci jinak” – ostatně to docela dává smysl… míň se ale řeší, jak umění divergentního myšlení prakticky aplikovat. S Ondrou se tak bavím o tom, u čeho nemá smysl být přehnaně kreativní a jak pro vlastní benefit využívat automatizace a rutiny. 
 
Ondra přesně ztělesňuje to, jak se mohou věci dělat jinak. Po té co vystudoval, pět let pracoval v korporátu s výsledky, které byly oceňené na mezinárodní soutěži v Cannes. Stranou se ale rozhodl podílet se na projektu, ze kterého postupně vzniklo Liftago. Kromě toho, že Liftago spoluzaložil, tak si prošel snad každou pozicí, než ve firmě začal působit jako CEO. Proto mě zajímalo, jak se dnes dívá na to, co by měl mít dobrý CEO a jak by si představoval svého nástupce. Taky se dostaneme k inovacím a škatulkování v byzynysu, k vývoji Liftaga a proč se pustili do byznysu „převážení všeho”. 
 
V epizodě uslyšíte spoustu aktuálních informací o sdílené ekonomice, chytrých městech a budoucnosti mobility. Při povídání o chytrých městech jsme načali téma důležitosti nebát se dělat chyby. O tom proč bychom se neměli bát chybovat jsme se bavili nejen na úrovni politické a úřednické, ale i na úrovni osobní. Na závěr se pobavíme o hodnotách ve firmě, jak se vyhnout škatulkování a proč je dnes tak vzácná mezilidská úpřímná pozornost. 
 
V epizodě uslyšíte: 
  • proč nerealizovaný nápad nemá žádnou hodnotu
  • jak přišel Ondra na své silné stránky
  • o inovaci a škatulkování v byznysu
  • jaká investice se Ondrovi v životě nejvíc vyplatila
  • o trendech v městské mobilitě